وبلاگ‌نویسی با طعم آی‌پدخب.  من قبلاً  از نرم‌افزار windows live writer  شرکت مایکروسافت برای انتشار مطالب تو وبلاگم  استفاده می‌کردم. تا این‌که مهاجرت کردیم به اپل و دیدیم که ای دل غافل اپلیکیشنی به قدرت لایورایتر وجودنداره و برای وبلاگ‌نویسی باید وارد سایت بلاگر شد و این‌ها. کمی بعد بلاگر اَپ رسمی بلاگر رو برای آی‌فون منتشر کرد که اجرای اون رو آی‌پد مشکلات خاصّ   خودش رو داشت که اینجا+ در موردش نوشتم. یه مدّتی کل‌ّیوم! بی‌خیال  وبلاگ‌نویسی از طریق آی‌دیوایس شدم. مطلب رو روی  Notes آی‌پد می‌نوشتم و ای‌میل‌اش می‌کردم روی جی‌میل و از اون‌جا برمی‌داشتمش و روی لایورایتر مرتب می‌کردم و شوت می‌کردم تو وبلاگ. تا این‌که تصادفاً به این اپلیکیشن Draftcraft free برخوردم. یه تست کوچولو زدم و دیدم که اَپ به درد بخوری‌ست. بلاگر، ووردپرس و تامبلر رو هم پشتیبانی می‌کنه. 
 به کمک Draftcraft  راحت‌تر می‌تونم تو وبلاگم  بنویسم. اگر می‌تونستم چاره‌ای  هم برای رعایت نیم‌فاصله هم پیدا کنم  نورعلی نور می‌شد. البته وقتی دارم تایپ می‌کنم نیم‌فاصله‌ها رو رعایت می‌کنه ولی بعد از انتشار، متن رو به هم می‌ریزه. 
مزیّت دیگه‌ای که این اَپ داره اینه که می‌تونی مطلب رو به صورت آف‌لاین بنویسی و به صورت چرک‌نویس ذخیره کنی تا وقتی که به یه وایرلس سرگردان بی‌پدرمادر و بی‌صاحاب رسیدی بتونی اون رو منتشر کنی. همون‌طور هم که قبلاً گفتم قیلطِر رو به  تخم‌اش هم حساب نمی‌کنه و مطلب رو یه جورایی از درز و وصله‌پینه‌های دیوار رد می‌کنه و  تو وبلاگت منتشر می‌کنه که  مزیّت بزرگی‌‌ست.
اپلیکیشن دیگه‌ای هم پیدا کردم به نام blogdoc که حرفه‌ای تره و امکانات  و ابزار بیشتری داره ولی برای استفاده از اکثر اون قابلیّت‌ها باید به نسخه حرفه‌ای  آپگرید شد که فعلاً برای من امکان‌پذیر نیست. نیم‌فاصله‌ها رو هم درست منتشر می‌کنه.   ولی تو آزمایش اولیه قالب وبلاگم رو به هم ریخت. 
فعلاً چندروز این دو تا رو تست می‌کنم تا بهترین رو انتخاب کنم. به شما هم خبر می‌دم.
پی‌نوشت:  خب. مثل این‌که این Draftcraft هم محدودیّت ارسال ۱۰ پست رو داره و بعد از اون باید یه مبلغی رو برای استفاده دائمی هزینه کرد. 
پی‌نوشت۲: Draftcraft رو دوست دارم ولی احساس می‌کنم نظرم به Blogdoc نزدیک‌تر باشه.

I blog with BE Write