اپلیکیشن رسمی بلاگر

اولین پستی است که با استفاده از اپلیکیشن رسمی بلاگر برای آیپد پست می‌کنم.
1- در واقع این اپلیکیشن برای آی‌فون نوشته شده و با آیپد هم سازگاره. یعنی وقتی تو آیپد اجرا می‌شه یه صفحه کوچولو به اندازه صفحه آیفون باز میشه و وقتی که اون رو دو برابر می‌کنی کیفیت تصویری پایین می‌اد. و همچنین یعنی این‌که کی‌بورد فارسی محبوب من برای آی‌پد، روی اون خوب کار نمی‌کنه.
2- من قبلن با ویندوزلایورایتر مطالب وبلاگم رو آماده‌میکردم و اون‌ها رو تو وبلاگم منتشر می‌کردم. این اپلیکیشن بلاگر اصلن قابل قیاس با لایو رایتر نیست. تو لایو رایتر  می‌تونم قالب وبلاگم رو شبیه‌سازی کنم و قبل از ارسال مطلب شمایل اون رو بعد از انتشار ببینم. ولی این اپلیکیشن اپل اون‌طور کامل نیست. به نظرم چون برای آیفون نوشته‌شده به درد ارسال مطالب ضروری و اورژانسی می‌خوره تا آماده‌کردن یه مطلب طولانی. ضروری و اورژانسی در حد اینکه "دو دقیقه پیش یه بشقاب‌پرنده دیدم که بالای سرم وزوز می‌کرد". یا "همین الان برادپیت رو دیدم که از جلوی ماشینم رد شد" و یا خسته‌ام باید برم بخوابم".
3- من دارم بدون جیز پی ان ازش استفاده می‌کنم. خودش بزرگترین حسن اون محسوب میشه.
4- مشکل بعدی اینه که نمی‌شه به صورت آف‌لاین ازش استفاده کرد. یعنی به صورت آف‌لاین متنی رو آماده کرد و بعد از آن‌لاین شدن اون رو پست کرد. ولی به نوعی می‌شه این مشکل رو حل کرد. می‌تونید تو نوت‌نویس آی‌پد متن‌هاتون رو آماده‌کنید و بعد با کپی و پیست کردن تو اپلیکیشن، اون رو منتشر کنید.
پی‌نوشت: به صورت آف‌لاین هم قابل استفاده‌ست. خوبه.
5- برای آماده‌سازی متن محیط ساده‌ای داره. نمی‌تونید زیاد با متن کلنجار برید و فونت و رنگ و اندازه رو تغییر بدید. پاراگرافب‌ندی اون هم طبق معمول با زبان فارسی مشکل داره. ولی می‌تونید عکس و ویدیو به مطلب‌تون اضافه کنید. عکس زیر رو هم با این اپلیکیشن از آی‌پدم فرستادم. امروز صبح از داخل ماشین از طبیعت زمستانی روستای تهم در نزدیکی زنجان گرفتم.
6- این پست به مرور تکمیل میشه و نواقصات و کمالات این اپلیکیشن رو بهش اضافه می‌کنم.
پی‌نوشت:
همونطور که میبینید با نیم‌فاصله مشکل داره.  نیم‌فاصله‌ها رو رعایت کرده‌بودم ولی بعد از ارسال متوجه شدم نیم‌فاصله‌ها رو به صورت چسبیده نشون میده. (البته این متن رو بعدن از داخل بلاگر اصلاح کرده‌ام)